Teenused

Heitgaasisüsteemi testimine (OBD-test)

Autod on varasemast keskkonnasõbralikumad, säästlikumad ja turvalisemad. Kõiki süsteeme juhitakse elektrooniliselt, mida saab kontrollida ja testida OBD (On Board Diagnostics)-süsteemi abil. OBD-süsteem kontrollib ja testib auto kümneid andureid, juhtimisseadmeid ja süsteeme. Veakood salvestatakse ja vastav märgutuli annab teada veast või vigasest funktsioonist. OBD-testimine tehakse Euroopa testimisnõuetele vastavalt, selle abil diagnoositakse kõige tõenäolisemad heitgaaside koguseid mõjutavad vead. Test hõlmab ka süsteemi osateste, selle abil saab tuvastada ka mootori ja automaatkäigukasti kontrollploki veakoode. OBD-testi tasub teha enne auto ülevaatust, et leida üles vead, mis võivad mõjutada ülevaatuse tulemusi. Siiski ei asenda OBD-test heitkoguste mõõtmist auto ülevaatusel. Klient saab testi kohta aruande, mis sisaldab diagnoositud veakoode koos selgitustega ja auto tehnilisi andmeid.

Autodiagnostika - terviklik süsteemi testimine

Autodiagnostika ehk süsteemi testimine hõlmab auto eri süsteemide nagu mootori, turvapatjade, pidurite, kliimaseadme ja lisavarustuse testimist. Lisaks sisaldab süsteemi testimine OBD-terviktesti. Süsteemi testimisega antakse auto seisukorrast võimalikult täielik pilt. Klient saab testi kohta aruande, mis sisaldab diagnoositud veakoode koos selgitustega ja auto tehnilisi andmeid. Aruanne võimaldab kliendil viga ka ise tuvastada. Autoremondi kohta leidub internetis rohkesti infot vastavalt auto veakoodile, automargile ja mudelile. Aruande võib saata ka autoteeninduse e-posti aadressile koos sooviga broneerida aeg auto hoolduseks. Süsteemi testimine sooritatakse alati eraldi Sinu autole. ScanHubi terminal sisaldab andmeid rohkem kui 5000 auto mudeli ja üle 50 000 erineva süsteemi kohta.
Teenuse hind 12€. Veakoodide kustutamine 4€

Veakoodide kustutamine

OBD-testi või autodiagnostika käigus tuvastatud veakoode on hiljem võimalik kustutada. Veakoodide kustutamine toimub kliendi enda vastutusel. Veakoodide kustutamine ei pruugi likvideerida probleeme, mis on põhjustatud vigasest seadmest või muust. Pärast veakoodide kustutamist teostab terminal kordustesti ning püsivad veakoodid võivad ilmneda uuesti.